Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Już 13 października w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku rozpocznie się dwudniowy event podejmujący tematykę start-upów. Specjalnymi gośćmi wydarzenia będą fińscy start-upowcy z branży IT oraz ich opiekun i mentor Mike Bradshaw. „Start-up Days” to wyjątkowe spotkanie społeczności start-upowej, na którym młodzi innowatorzy będą mogli wzajemnie się poznać oraz wymienić doświadczeniami.

Pierwszy dzień eventu poświęcony będzie wizycie studyjnej gości z Finlandii w Białymstoku oraz spotkaniu ze tamtejszymi start-upami z branży IT. Tego samego dnia w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku odbędzie się spotkanie networkingowe i warsztaty dobrych praktyk z ełckimi pomysłodawcami platformy „Hub of Talents”.

Drugi dzień wydarzenia zostanie w całości poświęcony Gali Finałowej Konkursu „Twój start-up – Twoja przyszłość", którego sponsorem jest Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Konkurs jest przykładem na to, że sektor publiczny może efektywnie wspierać innowacyjne pomysły biznesowe oraz aktywnie działać na rzecz ożywienia gospodarczego Ełku. Galę zaszczycą swoją obecnością Mike Bradshaw, Vesa-Matti Hartikainen - Jolla, Joona Kallio – Solu oraz Michał Borkowski – twórca start-upu Brainly/zadane.pl. Podczas wydarzenia zaprezentowani zostaną finaliści oraz wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu na najciekawszy projekt dotyczący założenia nowego przedsiębiorstwa na terenie Ełku. Laureat konkursu „Twój start-up – Twoja przyszłość" zdobędzie nagrodę główną w wysokości 20 000 zł oraz nagrodę sponsora w wysokości 10 000 zł. Wzorem poprzednich edycji, dzięki wsparciu, młody innowator będzie miał szansę wkroczyć do świata biznesu i rozwinąć swój produkt. Podczas Gali odbędzie się również panel start-up'owy, poświęcony drodze do sukcesu, możliwościom i kierunkom rozwoju w start-up'owym modelu biznesowym. Swoimi doświadczeniami w zakładaniu firmy i prowadzeniu działalności, podzielą się z uczestnikami spotkania obecni na gali eksperci. „Start-up Days” to okazja do zapoznania się z ciekawymi projektami oraz wymiany zdań na temat start-upów, które stają się powoli integralną częścią świata biznesu.

Więcej informacji na startup.technopark.elk.pl.

wróć do góryMenu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.