Witamy na stronie Platform Startowych

skocz do treści

Firma Nexbio zwyciężyła w finale infoShare Startup Contest, konkursu organizowanego przez Fundację infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER w ramach konferencji infoShare w Gdańsku, w którym udział wzięło prawie 200 startupów z Polski, Europy, Ameryki Południowej, Chin i Nigerii. Nexbio to spółka, która powstała sierpniu 2015 r. w ramach projektu pt.: "INNOVA-INVEST: inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 Inicjowanie działalności innowacyjnej.

Współzałożyciel i udziałowiec spółki, dr Adam Kuzdraliński był gościem jednego z webinariów poświęconych programowi „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Jego historii sukcesu mogli posłuchać w kwietniu studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a nagranie z tego wystąpienia znajduje się pod poniższym linkiem.

Nexbio to spółka oferująca oferuje możliwość korzystania z metod badań molekularnych, pozwalających na stuprocentową identyfikację organizmów występujących w produktach spożywczych, a także na ich ilościowe określenie. Badania prowadzone przez firmę umożliwiają też zidentyfikowanie organizmów zagrażających różnego rodzaju uprawom roślinnym (zboża, owoce twarde i miękkie, warzywa) wraz z ich ilościowym określeniem. Stosowane przez NEXTBIO metody oparte o analizę DNA są dokładniejsze i szybsze w porównaniu do tradycyjnych metod identyfikacji mikrobiologicznej. Nagrodę zdobytą w konkursie twórcy firmy zamierzają przeznaczyć na dalszy rozwój badań DNA na potrzeby rynku rolniczego.

Więcej informacji: www.nexbio.pl

wróć do góryMenu mobilne
Strona korzysta z plików cookies i innych technologii Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.